Hecht 163 Profi

Krovinorez so záberom nožov 30 cm a záberom struny až 43 cm. Benzínový motor má obsah 63,3 cm3 s menovitým výkonom 1,9 kW. Krovinorez je vybavený poloautomatickým odvíjaním struny...
Doprava zdarma, Na sklade
Garantovaný nákup z zahrada-shop

Info v obchodeZdarma377 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma95 % • 466 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma91 % • 186 838 recenziíShop roka 2022 - FinalistaĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma93 % • 11 125 recenziíĎalšie informácie

Deliteľný hriadeľ
S popruhom
dvojramenný

• , zakúpené v Motozahrada.eu

• Silný motor, výborná krycia lišta na chrániči, prijateľná váha k výkonu.
    • Popruhy majú kvalitné polstrovanie.
    • Robustný vyžinací kotúč.
    • Krátka šnúra na štartovanie.

Veľmi úzke rúčky, to beriem ako konstrukčnú chybu. Tak isto popruhy sú úzke, nie sú príliš praktické pre silnejšie postavy.

• , zakúpené v TPD.sk

Objednávku ste zrušili.

• , zakúpené v HARTES.SK

Budete riadne prekvapeny v dobrom, co to dokaze.

Typ motora

3,1

výkon (kW)
2,3

Popis tovaru
HECHT 163 PROFI je výkonný krovinorez poháňaný skutočne silným motorom s obsahom 63,3 cm3 s výkonom až 3,1 HP. Jedná sa o skutočne robustný krovinorez pre náročné použitie, takto výkonné stroje bývajú tiež označované ako "čistiace". Čistú hmotnosť stroja sa pritom podarilo udržať na príjemných 10,8 kg.

Stroj je vybavený dokonalým antivibračným systémom, ktorý tlmí prenášanie vibrácií od motora aj kosiaceho nástroja do rukovätí a popruhu. To podstatne znižuje únavu a zároveň zvyšuje komfort pri práci. Masívne riadidlá s ergonomicky tvarovanými madlami skvele padnú do ruky a umožnia presné vedenie stroja v teréne.

Dodávaný je vrátane dvojramenného popruhu (vesty) s kvalitným masívnym polstrovaním. Hmotnosť stroja je tak pri správnom vyvážení prenášaná do popruhu, ruky nie sú zaťažované a záťaž je vďaka kvalitným popruhom rovnomerne rozložená. Súčasťou dodávky je kvalitný trojzubý oceľový nôž, strunová hlava a základné náradie pre výmenu nástrojov.

Na sklade • 1 variantZdarma100 % • 526 recenziíĎalšie informácie

• , zakúpené v Motozahrada.eu

• Silný motor, výborná krycia lišta na chrániči, prijateľná váha k výkonu.
    • Popruhy majú kvalitné polstrovanie.
    • Robustný vyžinací kotúč.
    • Krátka šnúra na štartovanie.

• , zakúpené v TPD.sk

Objednávku ste zrušili.

• , zakúpené v HARTES.SK

Budete riadne prekvapeny v dobrom, co to dokaze.

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

Na sklade • 1 variantZdarma100 % • 526 recenziíĎalšie informácie

• Výkonný motor s prijateľnou spotrebou.
    • Hmotnosť, hlučnosť, mimoriadne tuhe ovládanie plynu, nepoužiteľný popruh.

Kúpu krovinorezu si je nutné veľmi dobre premyslieť. Označenie Profi je len marketingové pomenovanie, čo si nemusí každý kupujúci uvedomiť. Palec hore za to, že mňa na túto skutočnosť predávajúci upozornil, bez toho aby vedel, že to nie je potrebné :-). Doporučujem uvedený krovinorez kupovať osobne a zobrať si ho do rúk. Pri hmotnosti 10,5 kg, môže byť pre väčšinu celodenné kosenie, nevraviac o kosení vo svahu nereálne. Doporučujem položiť si niekoľkokrát otázku, prečo tento extrémne ťažký krovinorez potrebujem. Ja som krovinorez kupoval zo zvedavosti, ktorú vo mne vyvolala masívna konštrukcia, výkonný motor a veľmi nízka cena. Krovinorez som testoval na 20 árovom pozemku v rovine so zvlneným terénom, s prerastenou burinou do výšky 50 až 70cm, miestami ľahnutou po dažďoch a vetre, bez náletových drevín.
    Kompletizácia krovinorezu veľmi jednoduchá, nemusí platiť pre niekoho, kto to nikdy nerobil a má mu pomôcť návod. Po rokoch sa u všetkých produktoch návody zúžili na 4 až 6 uni fotiek, zrejme cena prekladov a obchodná inšpekcia už na to roky kašle.
    Pumpičku na naťahanie benzínu pred štartom konštruktér dokonale skryl a treba si dať pozor na ostrý plast popod ktorý k nej musíte dostať prst - v rukaviciach nemožné.
    Dodávaný trakový popruh je nepoužiteľný. Pre krovinorez tejto konštrukcie a hmotnosti vyrobiť popruh s karabinou uchytenou dvomi cvokmi podľa vzoru čínskej kabelky je už tak trochu na hrane zdravého rozumu. Nefunkčné, ale skusil som...cca po 20 minútach sa to odtrhlo ako som predpokladal a neskúsený človek sa môže ľahko zraniť.
    Po naštartovaní motora si uvedomíte, že Vás už nikto a nič nevyruší...nebude počuť. Hlučnosť je naozaj extrémna, ale ok, nech je. Samozrejmosťou by mala byť ochrana sluchu.
    Je veľmi dôležité venovať čas 100% nastaveniu popruhu (ako som spomínal použite popruh iného výrobcu) a vybraním správneho otvoru na uchytenie krovinorezu k popruhu, s rovnako správnym nastavením bicyklového ovládania krovinorezu. Maximalizujte si aké také pohodlie pri práci týmto vyvážením hmotnosť krovinorezu a extrémne tuhé ovládanie plynu. Doporučujem naozaj kvalitné ochranné rukavice, ktoré čiastočne predĺžia čas kosenia, než je naozaj nutné rozhýbať stuhnutý a stŕpnutý prst, ktorým ste plyn ovládali. Originál rukavice Hecht som neskôr vymenil za rukavice Stihl.
    Automatické odvíjanie vyžínacej struny z hlavy fungovalo spoľahlivo, pozitívne hodnotím veľmi dobrú odolnosť dodanej
    vyžínacej struny.
    Kryt vyžínacej hlavy spoľahlivo zachytáva a odkláňa odletujúcu trávu či burinu, je pevný a veľký. Ja osobne kosím prerastené plochy na ktorých som sám a nie je v okolí žiadna iná osoba, či niekoho majetok, ktorý by som mohol poškodiť bez spomínaného krytu, táto časť ale nie je návod ako to robiť. Použitie všetkých dostupných osobných ochranných pomôcok je samozrejmosťou.
    Kosenie železným trojzubým nožom, ktorý je súčasťou balenia, mi neurobilo veľku radosť. Budem sa tomu ešte venovať, ale krovinorez mal veľmi veľké vibrácie..predpokladám, že antivibračný systém vzhľadom na predajnú cenu, bude skôr dizajnovým prvkom a teda môže byť použitý argument, čo by som za tie peniaze chcel. Takže nekritizujem, ale pre mňa platí, že keď má niečo fungovať a teda to musí mať cenu 1.800,- Eur, tak nech je to tak. Keď to fungovať nemá, pretože to má mať cenu 300,- Eur, tak to tam nedávam.
    So spotrebou krovinorezu som bol veľmi spokojný. Vzhľadom na výkon motora, je veľmi dobrá a prijateľná.
    Spoľahlivosť motora, konštrukcie a celkového prevádzkovania krovinorezu nedokážem zhodnotiť, krovinorez som použil raz a neviem či ho ešte niekedy použijem. Uvedenú plochu 20 árov som nakoniec dokončil iným typom a značkou krovinorezu.
    Nehodnotím výrobok celkovo negatívne aj keď je určite na ňom čo vylepšiť ak bude vôbec jeho výroba pokračovať.
    Najdôležitejšie je naozaj zvážiť, čo potrebujete s týmto krovinorezom robiť, kde, v akom teréne a ako často. Označenie Profi, jeho konštrukcia, parametre a predajná cena je mimoriadne lákavá. Je potrebné si to spojiť s jeho hmotnosťou, hlučnosťou a tuhosťou ovládania.
    Po stále aktívnych skúsenostiach s krovinorezmi Stihl, Husqvarna, Oleo-Mac, Dolmar, Tanaka, Electrolux - tu sa možno niekto zamyslí, ale áno stále používam aj 15 ročný extrémne ľahký, spoľahlivý a tichý krovinorez s bicyklovým ovládaním Electrolux :-)..uvedený produkt krovinorez Hecht 163 Profi odporúčam. Možno ako skúsenosť a získanie prehľadu.

• , zakúpené v Top náradie

• Výkony motor a dobrá cena.

Je to český vyrobok , silný motor , dobrá cena , dostupné náhradné diely.